Laeb

Fassaadikangad

Tehtud tööd

2009
Tallinn
Arhitekt: AET Arhitektid, Illimar Truverk
Materjal: Serge Ferrari
Fassaadikanga suurus: 5000m2

Tuuliki Tõiste, arendusjuht:
"Raamatukogu jaoks tähendab kangas eelkõige seda, et saame avariiulitel olevaid raamatuid otsese päikesepaiste eest kaitsta. Kate on ka hea tuulepüüdja, st tuulistel ilmadel on tunda, et meil on "kleit" seljas. Kattele on antud 10-aastane garantii, meie maja valmis 2009. aasta algul, seega juba läheb 13. hooaeg, väsimuse märke pole ja veel uut kleiti valima ei pea. Meie maja kontseptsioon on "Ajupuu", hoone asub ülikooli linnaku nurgal ja väliselt näeb välja nagu puuklots. Prinditud puidu aastaringid on väljast vaatajaile tundunud ka kosmosetaevana, planeetide ja tähtedena. Linnaruumi mõttes jällegi intrigeeriv hoone, inimesed märkavad seda ja mõtlevad hoonele. Kokkuvõttes oleme selle lahendusega rahul ja julgeme soovitada kõigile.“
2016
Tartu
Arhitekt: Illimar Truverk
Materjal: Serge Ferrari
Fassaadikanga suurus: 2500m2

Rahvusarhiivi kommunikatsiooni- ja välissuhete juht Birgit Kibal:
„Fassaadikangas on olnud väga hästi vastupidav ja ilmastikukindel, seestpoolt välja vaadates tekitab see lume ja vihmaga lahedaid efekte. Trimmis fassaadikangast peetakse sageli muuks värvkattega materjaliks ja nii ei aima Noora hoone ette sattuvad inimesed, et meie töötajail on kanga taga peituvatest akendest väga hea vaade. Peamiselt on aga meile oluline Uure muster ise, mis on andnud põhjuse sama motiivi kasutada meie meenetel ja oleme selle ka kaubamärgina kasutusele võtnud.“
2018
Tallinn
Arhitekt: Asum Arhitektid, Hannes Koppel
Materjal: Verseidag
Fassaadikanga suurus: 2550m2

Eesti suurim spa- ja saunakeskus, 16-rajaline bowling, batuudikeskus, võimlemissaal, jõusaal ja rühmatrennid.
2018
Pärnu
Ahitekt: Control AB
Materjal: Valmex
2018
Rapla
Arhitekt: Tõnis Kurisoo
Materjal: Valmex
Fassaadikanga suurus: 350m2
2019
Tartu
Arhitekt: Privaat arhitektuur
Materjal: Valmex
Fassaadikanga suurus: 2460m2

Tartu tervisekeskus on liginullenergiahoone, milles on kasutatud nii taastuvenergia kui ka muid kaasaegseid energiatõhusaid lahendusi. Majas asuvad erinevad tervise ja heaolu teenuseid pakkuvad ettevõtted alates perearstikeskusest kuni eriarstiabini, samuti supermarket, kohvik ja restoran.
2019
Rakvere
Vana fassaadi renoveerimine
Tellija: Rakvere linnavalitsus
Materjal: Heytex
Fassaadikanga suurus: 146m2

19. sajandil ja 20. sajandi esimesel poolel oli Pikk tänav peamine Rakvere äritänav, kus asusid nii pank, kauplused, restoranid kui võõrastemajad. Aastal 2020 rekonstrueeriti Pikk tänav 700m ulatuses, mille tulemusena muutus tänav kaasaegseks jalakäijasõbralikuks promenaadiks ja ühtlasi taas linna esindustänavaks. Koostöös ala planeerijate ja arhitektide visiooniga tellis Rakvere linnavalitsus puhkeala kõrval asuva maja küljele fassaadikanga, millel kujutatakse Pikka tänavat nii, nagu see oli 1865.aastal. Uue ja vana sümbioos oli sündinud.
2020
Elva
Arhitekt: Veiko Tein Arhitektuurinurk OÜ
Materjal: Valmex
Fassaadikanga suurus: 1400m2

Arhitekt Veiko Tein: "Põhiliseks mustriks on mikroskoobi all vaadeldav lehe muster, mis viitab mingisugusele struktuurile. Kuna tegemist on koolihoone külge ehitatud spordikompleksiga, siis selles on ka alati oma struktuur. Lehe motiiv üksinda tundus suurel fassaadil natuke liiga vähe ning seetõttu saigi otsitud lisaks sümboolikat. Minu jaoks on alati Elva linn seostunud mändidega, mis on ka Elva vapil. See sobitus hästi suurendatud lehe mustriga! Kangast fassaadi kaaremotiivi idee tuli lainetusest, kuna spordihoone kompleksi oli planeeritud ka ujula osa. Kuigi ujulat ei tulnud siis lainetus jäi!"
2020
Tallinn
Arhitekt: Ville Lausmäe
Vana fassaadi renoveerimine
Materjal: Verseidag
Fassaadikanga suurus: 360m2

Hoone omanik Anri Treifeldt: Meie valik oli väga praktiline. Laki 11a hoone valmis 1992. aastal. Majas asub Reval Kondiiter tootmine, esimesel korrusel Reval Cafe kohvik ning 30 aasta jooksul hakkasid tunda andma kulumise märgid. Leidsime üheskoos Metroprint tiimiga, et kattes fassaadi kangaga, saavutame mõistliku eelarvega värske ning pilkupüüdva tulemuse. Samaaegselt leidsid arhitektid kujundades võimaluse eksponeerida suurelt eespool nimetatud ettevõtete logosid. Kokkuvõttes sündis meie tänavale väga lühikese ajaga ja mõistliku eelarvega pilkupüüdev tootmishoone. Ja kui mõne aasta pärast on soov kujundust muuta, siis saame seda kerge vaevaga teha.
2020
Viljandi
Materjal: Serge Ferrari
2020
Riia, Läti
Arhitekt: Design Office Ludvigs (Ludvigs Saprovskis, Nils Saprovskis, Inga Udalova)
Materjal: Serge Ferrari
Fassaadikanga suurus: 1400m2

Läti aasta arhitektuuriauhinna nominent 2021
2021
Kuressaare
Arhitekt: KARISMA arhitektid
Materjal: Valmex
Meedia: Delfi

KARISMA arhitektid: "Kooli südameks on hoone keskteljel asuv peatrepp ning sellega külgnevad teise korruse avatud õpialad, millede suured klaasfassaadid on suunaga lõunasse ja läände. Igapäevaseks õpitööks kasutatavad avatud alad vajavad päikesevarjestust, kuid oluline on mitte kaotada võimalust aknast välja vaadata ning neid kriteeriumeid silmas pidades osutus fassaadikangas heaks lahenduseks. Välisilmelt sobindub soliidselt tume fassaadikangaga kaetud teise korruse maht väärikalt puitkonstruktsioonis pikifassaadide dekoratiivsusega ning tekitab natuke ebamaise arhitektuurse elemendi tänaval liikuvate kasutajate kohale."
2021
Tallinn
Materjal: Heytex
280m2
Meedia: Delfi
2021
Tallinn
Meedia: Postimees
2022
Kärkna
Materjal: Valmex
Fassaadikanga suurus: 400m2
2022
Rapla
Materjal: Heytex
Fassaadikanga suurus: 400m2